گزارش رونمایی رسمی از سند خط مشی دادستانی دیوان کیفری بین المللی درباره کودکان- نوامبر ۲۰۱۶

گزارش: ملودی خادم مقدم ارسی / پژوهشگر حقوق بین الملل ۱۶ نوامبر ۲۰۱۶، رونمایی رسمی از سند «خط مشی دادستانی دیوان کیفری بین المللی دربارۀ کودکان»، در روز  افتتاحیه پانزدهمین نشست سالانۀ «مجمع دولتهای عضو دیوان»؛ لاهه – هلند؛ و پشتیبانی دهها سازمان و نهاد بین المللی از آن این سند که پیشنویس آن، پیشتر…

افشای دروغ BBC در گفتگو با گری سیک

«گری سیک» در سال ۱۹۸۵ در خصوص تحولات سال های انقلاب اسلامی ایران و تماس های برقرار شده بین ایران و آمریکا در آن سال ها کتاب «All Fall Down» را نوشت.

در خصوص صحت و سقم ادعای بی بی سی گفتگویی با پروفسور «گری سیک» که این روزها مشغول تدریس در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا در نیویورک می باشد و همچنین مسئولیت پروژه خلیج فارس ۲۰۰۰ این دانشگاه را بر عهده دارد انجام داده ایم که مشروح آن در زیر آمده است.

برنامه جهانی غذا (WFP)

برنامه جهانی غذا بازوی کمک رسان غذایی نظام ملل متحد است.
کمک رسانی غذایی یکی از ابزارهایی است که امنیت غذایی را ارتقاء می بخشد. امنیت غذایی بدین معنی است که همه مردم همواره دسترسی به مواد غذایی مورد نیاز برای یک زندگی سالم و فعال داشته باشند. سیاستهای حاکم بر استفاده از کمک غذایی برنامه جهانی غذا باید معطوف به ریشه کن کردن فقر و گرسنگی بوده و هدف نهایی کمک رسانی غذایی می بایست حذف کامل گرسنگی باشد.

قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تأسیس سازمان جهانی مالکیت معنوی

‌الف – هنگامی که تمامی کشورهای عضو اتحادیه پاریس به عضویت سازمان درآیند، حقوق،
تعهدات و دارایی دفتر اتحادیه یادشده به دفتر‌بین‌المللی سازمان منتقل می‌شود.
ب – هنگامی که تمامی کشورهای عضو اتحادیه برن به عضویت سازمان درآیند، حقوق،
تعهدات و دارائی دفتر اتحادیه یادشده به دفتر بین‌المللی‌سازمان منتقل می‌شود.

‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده منضم به متن کنوانسیون شامل مقدمه و بیست و یک
ماده در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ چهارم مهر ماه یکهزار‌و سیصد و هشتاد مجلس
شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۸۰.۷.۲۵ به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

متن فارسی کنوانسیون وین ۱۹۶۹ در خصوص حقوق معاهدات

نسخه اصلی این عهدنامه که متون انگلیسی، چینی، اسپانیایی، فرانسوی و روسی آن به طور یکسان معتبر هستند به دبیرکل سازمان ملل متحد تحویل خواهد گردید.
نمایندگان تام الاختیار امضاء کننده زیر که از سوی دولتهای متبوع خود به نحو مقتضی مجاز بوده اند، عهدنامه حاضر را امضاء نموده اند. وین بیست وسوم ماه یکهزارونهصدوشصت و نه میلادی { عهدنامه در تاریخ بیست و سوم ماه مه یکهزار و نهصد وشصت و نه میلادی از جانب کشورهای زیر امضاء گردیده است : افغانستان، آرژانتین، باربادوس، بولیوی، برزیل، کامبوج، شیلی، کلمبیا، کنگو، (برازاویل)، کاستاریکا، اکوادور، فنلاند، غنا، گواتمالا، گویان، هندوراس، ایران، جامائیکا، کنیا، لیبریا، ماداگاسکار، مکزیک، مراکش، نپال، نیجریه، پرو، فیلیپین، سودان، ترینیدادو توباگو، اروگوئه، یوگوسلاوی، و زامبیا} .

کنوانسیون منع شکنجه وسایر رفتارها و مجازات های ظالمانه، غیر انسانی یا تحقیر آمیز

هر دولتی می تواند در زمان امضاء این کنوانسیون یا الحاق آن اعلام دارد که خود را موظف به اجرای بند ۱ این ماده نمی داند. دولتهای عضو دیگر با احترام به هر کشوری که این حق و شرط را برای خود محفوظ داشته اند، خود را موظف به اجرای بند ۱ این ماده، در مورد آن کشور نمی دانند.